Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zarządca?
Witajcie.
Doszły mnie słuchy, iż jeszcze nie ma zarządcy naszego osiedla.
Obecnie zbierane są opinie przez developera na temat różnych spółdzielni w naszym rejonie.
Trochę dziwne, nie uważacie? Tak późno zabierać się za tak istotne dla nas kwestie.

Druga kwestia to wysokość czynszu (ma oscylować w granicach od 5 do 6.50 zł za metr kwadratowy).
Co prawda nie płacimy jeszcze za nic, bo nie ma prądu i osiedle jest "niefunkcjonalne", ale informacja na temat kwoty czynszu za metr kwadratowy raczej by się przydała.

Wiecie coś więcej na powyższe tematy?
Odpowiedz
Dobre pytanie. Jak odbierałem mieszkanie To usłyszałem podobną kwotę za metr kwadratowy mieszkania, ale nie wiem od kiedy mam to płacić, gdzie i czy w ogóle. Interesuje mnie też dokładnie za co będę to płacił.
Kiedyś jak byłem u prawnika to mówił mi że w nowych blokach nie ma spółdzielni tylko wspólnoty mieszkaniowe, a czynsz polega na ogólnej "zrzucie" na wszystkie opłaty. Poza tym widziałem kartkę że wybrano już zarządcę naszych bloków. Do stycznia aż Jakon przekaże na mieszkańców prawa własności jesteśmy zdani na wybór dewelopera w kwestii zarządcy i wysokości czynszu. Później jednak będziemy mogli głosować i decydować o tym sami na zabraniach mieszkańców. Można by zatem już teraz dowiedzieć się jak to wszytko funkcjonuje i ile taki zarządca bierze dla siebie za bycie zarządcą.
Odpowiedz
Witam !

Moja wiedza na ten temat jest trochę inna. Z tego co się orientuję to deweloper według przepisów prawa zobowiązany jest do sprawowania "opieki" nad mieszkańcami przez rok czasu. Oznacza to, że deweloper na ten rok czasu przejmuje rolę zarządcy wspólnoty. Jeśli chodzi o kwestię czynszu to ja płaciłam już pierwszy czynsz w wysokości 8 złotych od każdego metra i nie ukrywam, iż na początku mojej przygody z Jakonem była mowa o 5 lub 6 złotych.
Odpowiedz
HEJ
nie wiem czy ktoś z Was zauważył u siebie, ale w bloku B kilka tygodni temu wisiała karta, że naszym nową zarządcą jest Nowamhaus (czy jakoś tak), potem kartka zniknęła i teraz wisi nowa z innym zarządcą. Nie mam pojęcia czy casting na zarządcę jeszcze trwa ale to trochę niepoważne, że w tak krótkim czasie nastąpiła już zmiana. Sprawdźcie co macie na klatkach na tablicach korkowych.
Odpowiedz
Jakie opinie macie jeśli chodzi o zarządzanie przez firmę KORNER? Z opini znajomych mam iinformacje że usługi dodatkowe typu serwis i obsługa nieruchomości (konserwację, naprawy, firma sprzatajaca itp) drogo wychodzi, nie adekwatnie do usługi.
Odpowiedz
Czy drogo to nie wiem bo nie mam porównania. Firma sprzątająca faktycznie czasem mogła by się bardziej przykładać. Jeżeli chodzi o samą czystość to nie jest źle, ja jestem zadowolony, ale z tego co wiem to do ich obowiązków należy też dbanie o zieleń a z tym bywa różne. Latem trawa trochę przysychała a i nawet drzewa zaczęły gubić liście Big Grin Z innych rzeczy, jak się ostatnio coś w kotłowni popsuło to szybko naprawili. Ale co do ceny musiał by się ktoś bardziej kompetentny wypowiedzieć.
Odpowiedz
(01-21-2017, 06:57 PM)ryba415 napisał(a): Czy drogo to nie wiem bo nie mam porównania. Firma sprzątająca faktycznie czasem mogła by się bardziej przykładać. Jeżeli chodzi o samą czystość to nie jest źle, ja jestem zadowolony, ale z tego co wiem to do ich obowiązków należy też dbanie o zieleń a z tym bywa różne. Latem trawa trochę przysychała a i nawet drzewa zaczęły gubić liście Big Grin Z innych rzeczy, jak się ostatnio coś w kotłowni popsuło to szybko naprawili. Ale co do ceny musiał by się ktoś bardziej kompetentny wypowiedzieć.

Obecnie jest dość drogo. Można wynegocjować wynegocjować znacznie lepsze stawki. Poza tym są też inni zarządcy nieruchomości.. Smile 
Niebawem kolejne bloki zostaną zamieszkane - w okresie wakacyjnym proponuję wspólnie przegadać ten temat. 
Odpowiedz
(01-29-2017, 03:50 PM)cycleteam napisał(a):
(01-21-2017, 06:57 PM)ryba415 napisał(a): Czy drogo to nie wiem bo nie mam porównania. Firma sprzątająca faktycznie czasem mogła by się bardziej przykładać. Jeżeli chodzi o samą czystość to nie jest źle, ja jestem zadowolony, ale z tego co wiem to do ich obowiązków należy też dbanie o zieleń a z tym bywa różne. Latem trawa trochę przysychała a i nawet drzewa zaczęły gubić liście Big Grin Z innych rzeczy, jak się ostatnio coś w kotłowni popsuło to szybko naprawili. Ale co do ceny musiał by się ktoś bardziej kompetentny wypowiedzieć.

Obecnie jest dość drogo. Można wynegocjować wynegocjować znacznie lepsze stawki. Poza tym są też inni zarządcy nieruchomości.. Smile 
Niebawem kolejne bloki zostaną zamieszkane - w okresie wakacyjnym proponuję wspólnie przegadać ten temat. 

Trzeba koniecznie poruszyć ten temat. 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości