Ankieta: Czy jeteś za grilowaniem w ogródku / balkonie??
Ankieta jest zamknięta.
TAK
0%
0 0%
NIE
100.00%
4 100.00%
Razem 4 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grill w ogródkach
#1
Przepisy prawne nie zakazują rozpalania grilla na balkonie ani w publicznym parku. Amatorzy grillowania powinni jednak pamiętać, że niezależnie od miejsca, w którym urządzają grilla, należy liczyć się z prawami osób trzecich.

Każdy z nas ma prawo rozpalić grilla w domowym ogródku, albo na działce. Co ciekawe przepisy prawne nie zakazują również grillowania na balkonie, traktowanym jako integralna część mieszkania – a w swoim mieszkaniu każdy ma prawo robić wszystko to, co nie zakłóca miru domowego sąsiadów. Warto jednak pamiętać, że naszym sąsiadom może nie spodobać się zapach smażonej karkówki w upalny dzień. Gdy mimo to zdecydujemy się na palenie grilla na balkonie, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Nagły podmuch wiatru może poderwać żarzące się kawałki węgla drzewnego, które z kolei mogą trafić do mieszkania i spowodować pożar.

Warto również brać pod uwagę fakt, że spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe w swoich regulaminach mogą wprowadzić zakazy pewnych zachowań, które są uciążliwe dla mieszkańców, w tym zakaz grillowania na ich terenie.
Odpowiedz
#2
Zgadzam się, o ile grillowanie w ogródku węglem nie jest takie beznadziejne, to na balkonie może okazać się niebezpieczne.
Lepiej w przypadku balkonu użyć grilla elektrycznego i sprawa wyjaśniona...a zapach, no cóż, głodnemu pewnie będzie przeszkadzał Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości