Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nasz zarządca krytykuje otwarte forum?
Witam,

w związku z pojawieniem się na tablicach ogłoszeniowych naszych klatek schodowych pisma zarządcy wspólnoty ostrzegającego przed używaniem Fora Osiedla Pod Skarpą chciałbym zamieścić odpowiedź i sprostowanie.

Forum Osiedla pod Skarpą jest forum otwartym i takie jest i było jego założenie. Prawdą jest że każdy nawet niezwiązany z osiedlem może czytać posty i uczestniczyć w dyskusjach. Prawdą jest również to o czym ostrzega nasz zarządca, że nie należy publikować tu informacji poufnych, lub mogących narazić kogokolwiek na straty lub inne nieprzyjemności. Cieszę się że zostało to przypomniane, chociaż myślę że większość z nas wie jak działa internet i było to jasne od samego początku  Big Grin Big Grin

Forum zostało założone w celu prostej i szybkiej komunikacji między mieszkańcami, a z faktu, że jest ono ogólnie dostępne i założone przez osobę prywatną wynika wiele zalet. Przede wszystkim nie mam żadnego interesu żeby moderować posty lub ingerować w niezależność wypowiedzi. Każde opinie o ile są wyrażane w sposób kulturalny mają tutaj swoje miejsce. Może wydaje się to oczywiste, nie zawsze na forach internetowych jest to przestrzegane. W sytuacji gdy chodzi o pieniądze i interesy firm czasami wolność i swoboda wypowiedzi schodzi na drugi plan. Chociaż jestem profesjonalnym Web Masterem forum prowadzę czysto hobbistycznie. Kolejną zaletą otwartego forum jest zasięg postów. Nasze opinie są widziane przez innych i przez to mają większą siłę przebicia. Dodam że osiedle Nordick/Eskulapa ma podobne forum, które funkcjonuje już dobrych kilku lat.

Podsumowując dobrze że nasz zarządca przypomniał wszystkim jak działa otwarte forum i ostrzegł przed zamieszczaniem niewłaściwych treści. Mogło jednak odbyć się to w trochę innej formie i mam nadzieję że nie jest związane z ostatnim wątkiem na forum dotyczącym wysokości opłat Smile

zachęcam do dyskusji

z sąsiedzkim pozdrowieniem

administrator Forum Osiedla Pod Skarpą
ryba415
Odpowiedz
Mi też się wydaje że związek ogłoszenie ma z ostatnim postem. Forum służy do swobodnego wypowiadania się.
Odpowiedz
Widać, że zarządca działa jak PiS - jest przeciwny zbiorowemu komunikowaniu się w obawie przed utratą swego stanowiska.
W sumie na jego miejscu też bym się bał.. Smile

ps. korner ostatnio co miesiąc czynsz winduje w górę.. Może czas najwyższy się spotkać Smile?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości